لطفا برای بهترين حالت نمايش سايت از مرورگر اینترنت اکسپلورر نسخه 7 و یا نسخه‌های بالاتر استفاده نمایید.
برای دریافت Internet Explorer 7.0 اینجا کلیک كرده و سپس آن را بر روی سیستم خود نصب نمایید.
برندگان قرعه کشی پیامکی گلبان
درباره گلبان...

تقريباً ٢٠ سال قبل يعني از حدود سالهاي ١٣٦٦-١٣٦٥ كم‏كم ناشراني با فعاليت عمده در زمينه كتابهاي علوم پزشكي پا به عرصه حيات گذاشتند. البته نبايد پيش‏كسوتاني را كه از چند دهه قبل در اين زمينه فعاليت داشته‏اند، فراموش كرد. يكي از نمونه‏هاي بارز اين پيش‏كسوتان انتشارات چهر است كه هنوز هم به فعاليت پربار و ارزشمند خود ادامه مي‏دهد. اما در دو دهه اخير شاهد رشد چشمگير مؤسسات انتشاراتي كتابهاي علوم پزشكي بوده‏ايم كه انصافاً خدمات بسيار ارزنده‏اي به دانش پزشكي اين مرزوبوم كرده‏اند و مي‏كنند. در اين مدت، شاهد شكل‏گيري، ادغام و متأسفانه گهگاه انحلال اين مؤسسات بوده‏ايم، اما حركتي كه شروع شده است بي‌وقفه به پيش مي‏رود و اكنون شاهد آن هستيم كه هر ساله صدها اثر ارزشمند در زمينه ترجمه و تأليف كتابهاي علوم پزشكي، به چاپ مي‏رسند.

تقريباًً ٨ سال قبل، جمعي از دوستان شما كه سابقه سالها كار و تلاش در زمينه نشر و تدوين كتب علوم پزشكي را در كوله‏بار تجربه خود داشتند، گرد هم آمدند تا طرحي نو در اندازند و گامي ديگر به سمت تعالي نشر كتابهاي علوم پزشكي بردارند. هسته مركزي اين تشكل كه انتشارات گلبان نام گرفت، متشكل از افراد زير است: آقاي سيدابوالقاسم حسيني كه بي‏اغراق ركورددار چاپ كتابهاي علوم پزشكي هستند و تاكنون صدها اثر ارزنده را از ناشران مختلف به چاپ رسانده‏اند؛ آقاي حسن روشنايي كه همت والاي ايشان در نشر كتب علوم پزشكي زبانزد همگان است و علاوه بر قدرت مديريت خود، يكي از طراحان بسيار با ذوق به حساب مي‏آيند؛ و دكتر بهرام قاضي‏جهاني كه در حال حاضر در كارنامه خود، ترجمه، ويرايش و نظارتِ حدود ١٥٠عنوان كتاب را ثبت كرده است و بيش از ١٥سال است كه خوانندگان با آثار ايشان آشنايي كامل دارند.

هسته علمي اين انتشارات كه MEDIC (مركز مديريت تدوين كتب علوم پزشكي) نام گرفته است، به همت استادان برجسته اين مرزوبوم و مترجمان و ويراستاران مجرب شكل گرفته و نظارت بر تمام فعاليتهاي علمي را برعهده دارد. به‏عنوان‏مثال، يكي از بخشهاي اصلي MEDIC، بخش كتابهاي زنان و مامايي است كه از استادان صاحب نامي همچون جناب آقاي دكتر ملك‏منصور اقصي و همكاران فاضل ايشان بهره مي‏گيرد و تاكنون كتابهاي متعددي را تقديم دانش‏پژوهان گرامي كرده است.

يكي ديگر از شاخه‏هاي MEDIC، انتشارات قاضي‏جهاني و گروه ترجمه دكتر قاضي‏جهاني است كه ترجمه و ويرايش حجم عمده‏اي از كتابها را عهده‏دار هستند. همچنين بايد به گروه ترجمه دكتر آيدين تبريزي (نام نويسنده در جستجو : آيدين تبريزي) اشاره كنيم كه با نيروهاي جوان و كارآمد، در صف اول ترجمه و ويرايش كتابهاي گلبان مشغول فعاليت هستند و در آينده نزديك شاهد حضور چشمگيرتر ايشان در عرصه تدوين كتب خواهيم بود.

در اينجا بايد از مرد بزرگ تدوين كتابهاي اردرنويسي و كتابهاي دارويي نام ببريم. جناب آقاي دكتر حجت‏اله اكبرزاده پاشا، با سابقه‏اي طولاني در زمينه تدوين و تأليف كتب علوم پزشكي، براي همگان چهره‏اي آشنا و موفق هستند و شايد يكي از ركوردداران تيراژ كتب علوم پزشكي در اين كشور باشند، چرا كه بعضي از كتابهاي ايشان به چاپ هفدهم (و تيراژ بالاي ٧٥٠٠٠) نيز رسيده‏اند. يكي از اعضاي مؤثر و كليدي MEDIC جناب آقاي دكتر حجت‏اله اكبرزاده پاشا هستند كه اخيراً با كتاب راهنماي كلنيك داروهاي ايران و جهان موفقيت چشمگيري را نصيب خود و انتشارات گلبان كرده‏اند.

و اما سخني چند در مورد «مجله پزشكي امروز زنان»: اين مجله با همت والاي استاد ارجمند جناب آقاي دكتر ملك‏منصور اقصي و جمعي از اعضاي هيئت علمي گروه بيماريهاي زنان دانشگاه علوم پزشكي تهران و چند تن از استادان برجسته ايراني مقيم خارج كشور، شكل گرفته و تاكنون ١٢ شماره از آن منتشر شده است. پس از ماهها بحث و گفتگو و تبادل‏نظر، به اين نتيجه رسيديم كه اعتماد مخاطبان انتشارات گلبان در رشته‏هاي مامايي و زنان به اين انتشارات، به حدي رسيده است كه ما را موظف مي‏كند خدمات ديگري غير از كتاب نيز به اين عزيزان ارايه كنيم. بهترين راه را اين ديديم كه با انتشار مجله‏اي با گستره توزيع در سراسر كشور، حضورمان را در كنار اين عزيزان پررنگ‏تر كنيم و بتوانيم ايشان را از آخرين يافته‏هاي اين علم آگاه سازيم.

از شما عزيزان دعوت مي‏كنيم براي آشنايي با محتويات مجله، به خود آن مراجعه فرماييد.

انتشارات گلبان در زمينه مشترك‏گيري و ارايه خدمات متنوع به مشتركان نيز فعاليت كرده است و در حال حاضر هزاران نفر از خدمات اشتراك اين انتشارات بهره‏مند هستند. شما نيز براي پيوستن به اين جمع، مي‏توانيد با مراجعه به انتشارات و پر كردن فرم اشتراك، به اين كار اقدام فرماييد. دوستان شما در گلبان، همواره منتظر دريافت هرگونه نظر، پيشنهاد و انتقاد شما عزيزان هستند تا بتوانند با استفاده از آنها، در جهت ارايه هر چه بهترِ خدمات گام بردارند. ما را از اين موهبت بهره‏مند سازيد.

هيأت مديره شركت گلبان نشر

دكتر ملك‏منصور اقصي

طي زماني كه مختصر تجربه‏اي در كارِ كتابهاي پزشكي به دست آورده‏ام، به نظرم سه ويژگي بسيار مهم يك ناشر خوب را از ديگران متمايز مي‏كند: خوش‏قولي، دقت و پايبندي به يك سري اصول نانوشته اخلاقي.

خوش‏قولي كه امروزه صفتي كمياب است، در كار نشر و بخصوص نشر كتب علوم پزشكي اهميت بسيار دارد. با پيشرفت سريع و تغيير و تحولات بارور نكردني علم طب اگر كارِ كتابي به موقع سروسامان نيابد، خواننده في‏الواقع از دستيابي سريع به دانش پزشكي محروم شده است و اين سامان دادنِ بموقع حاصل نمي‏شود مگر به عين خوش‏قولي.

متأسفانه گاه در ترجمه كتابهاي پزشكي بي‏دقتي‏ها و بي‏سليقگي‏هاي عجيبي رخ مي‏دهد (در كتبي كه اين قلم هم نقشي داشته البته كم نبوده‏اند)؛ در كتابهاي غيرپزشكي باز كمتر ديده مي‏شود. اين بي‏دقتي‏ها احتمالا نتيجه عوامل متعددي است، مثلا سرعت بيش از اندازه در ميدان رقابت؛ اين فرض كه معمولا كتاب اصلي هميشه قبل از ترجمه تكثير مي‏شود و در دسترس همگان قرار مي‏گيرد و اگر خواننده به اشتباهي برخورد، مي‏تواند به كتاب اصلي رجوع كند؛ و بالاخره حجم معمولا زياد كتابهاي پزشكي، اين عوامل معمولا در كتابهاي غيرپزشكي وجود ندارد. كتاب اصلي در دسترس همگان نيست، رقابتي (بجز در موارد استثنائي) براي يك كتاب وجود ندارد و آخر اينكه كتابهاي غيرپزشكي چندن حجيم نيستند. اين كه چرا در بسياري از موارد كتابهاي پزشكي در مقايسه با كتابهاي ديگر سر و وضع مناسبي ندارند و ظاهرشان نشان از بي‏حوصلگي و بي‏دقتي دارد به نظرم برمي‏گردد به اين نكته كه فرض بر اين است كه آنچه در اين گونه كتابها اهميت دارد، فقط معتبر بودن كتاب اصلي از نظر خوانندگان است و نه چيز ديگر. اما از آنجا كه كتب پزشكي به مراتب با دقت بيشتري توسط خواننده خوانده مي‏شوند و خوانندگان آنها ممكن است سالها با اين كتابها سر كنند، ظاهر، استحكام، نوع كاغذ، حروف‏چيني و ... اهميتي به مراتب بيشتر از يك رمان، كه تقريبا هميشه يك بار خوانده مي‏شود و بعد براي ابد در قفسه كتاب مي‏آرامد، پيدا مي‏كند. حال يك ناشر پزشكي چقدر بايد انعطاف داشته باشد كه پذيراي دقت و ظرافت در كار باشد.

اصول اخلاقي، و نه حقوقي، بين ناشر و مترجم شايد جايي نوشته نشده باشد، اما بي‏ترديد وجود دارد. اتفاقا در مورد كتب پزشكي بسيار مهم است. كار پزشك طبابت كردن است و اگر خيلي دانشمند باشد كتاب هم تأليف مي‏كند. ترجمه كردن يا ويراستاري در واقع كاري است كه عده‏اي در اينجا، به هر دليل بر دوش خود مي‏گذارند. واضح است كه در شرايط ما نمي‏تواند منشأ سود مادي، حداقل براي يك پزشك، باشد. اينجاست كه مسأله پايبندي به يك سري اصول اخلاقي آشكار مي‏شود. احترام، گذشت، اعتماد و ... من در اين چند سالي كه به شكلهاي گوناگون با انتشارات گلبان در تماس بوده‏ام اين سه ويژگي را در آنها ديده‏ام. و به نظرم از علل موفقيتشان اينها هستند و اگر همچنان بر همين روال باشند همچنان موفق خواهند ماند.

ترجمه‌هاي دكتر ملك منصور اقصي

دكتر داريوش فرهود

دكتر داريوش فرهود در سال ١٣١٧ در تهران متولد گرديد.

تحصيلات متوسطه خود را در دبيرستان البرز تهران پايان داد.

در تحصيلات دانشگاهي خود به ترتيب موفق به دريافت درجات علمي زير گرديد:

 • دكتري پزشكي، دانشگاه ارلانگن - آلمان (١٩٦٩)
 • دكتري ژنتيك انساني، دانشگاه ماينس - آلمان (١٩٧٢)
 • ليسانس روانشاسي، دانشگاه ماينس - آلمان (١٩٧٣)
 • پروفسوري ژنتيك پزشكي، دانشگاه مونيخ - آلمان (١٩٩١)
 • پروفسور ژنتيك پزشكي، دانشگاه مونيخ – آلمان
 • كارشناس سازمان جهاني بهداشت – ژنو
 • در آغاز ارديبهشت سال١٣٥٢، بلافاصله پس از بازگشت به ميهن، بخش ژنتيك انساني را در دانشكده بهداشت پايه‏گذاري و فعاليتهاي پژوهشي، آموزشي و خدماتي خود را در محورهاي اصلي ژنتيك پزشكي و باليني، مشاوره ژنتيكي، ژنتيك جمعيت و انسان‏شناسي پزشكي، شروع و دنبال كرد.
 • دكتر فرهود حدود يك صد مقاله علمي - پژوهشي به زبانهاي انگليسي، آلماني و فارسي و همچنين حدود يك صد و هشتاد مقاله در كنگره‏هاي علمي - تخصصي در ايران ارايه كرده و عضويت در چندين كميته علمي، آموزشي، پژوهشي، برنامه‏ريزي و اجرايي را در دانشگاهها و سازمانهاي دولتي بر عهده دارد. وي همچنين مسؤوليت تدريس بيش از دويست كلاس درسي دانشگاهي، انتشار بيست‏وچهار جزوه درسي در زمينه‏هاي گوناگون ژنتيك و همكاري در نگارش چهار كتاب علمي را داشته است. ايشان به مدت يك سال (١٣٦٩) استاد مدعو دانشگاه مونيخ - آلمان بوده‏اند.
 • عضويت دايمي در دو كميته كارشناسان سازمان جهاني بهداشت (ژنو)، ژنتيك و بمياريهاي توارثي (از سال ١٣٥٥ تاكنون)، اخلاق در ژنتيك (از سال١٣٧٣ تاكنون)
 • عضويت در فرهنگستان علوم جهان سوم - ايتاليا (از سال ١٣٧٥ تاكنون)
 • عضويت در فرهنگستان علوم ايران (از سال ١٣٧١ تاكنون)
 • دريافت جايزه خوارزمي در پژوهش (١٣٦٩)
 • تشويق‏نامه دانشگاه تهران براي پژوهشهاي ارزنده (١٣٦٤)
 • تشويق‏نامه وزارت بهداشت و درمان براي خدمت به بهداشت كشور (١٣٦٩)
 • عضويت در كميته‏هاي كشوري پيشگيري از تالاسمي (از سال ١٣٧١) و پيشگيري از معلوليتها
 • مديرمسؤول مجله بهداشت ايران (از سال ١٣٥٠ تاكنون)
 • مدير گروه ژنتيك انساني - دانشكده بهداشت (از سال ١٣٥٢ تاكنون)

آشنايي اينجانب با انتشارات گلبان با مشاوره براي انتشار چند كتاب علمي - تخصصي شروع شد كه اكنون نيز با چاپ واژه‏نامه پنج زبانه زيست‏شناسي به ثمر رسيده است.

لازم به يادآوري است كه براي چاپ و نشر و پخش چنين واژه‏نامه‏اي كه قرار است توزيع بسيار فعالي در اروپا و آمريكا (محل اقامت حداقل سه ميليون ايراني) داشته باشد، مي‏بايست يك ناشر بسيار برجسته با كيفيت كار قابل‏قبول در سطح جهاني، انتخاب مي‏شد، كه به نظر اينجانب اين گزينش بسيار درست انجام شده است.

در طول مدت همكاري با انتشارات گلبان و شايد از همان ابتدا دريافتم كه مسؤولان و گردانندگان اين مؤسسه افرادي بسيار منظم، خوش‏قول و صادق هستند و كيفيت كار را فداي هيچ عامل ديگري نمي‏كنند.

به نظر اينجانب، انتشارات گلبان، يكي از بهترينهاي كشور، با جايگاهي شايسته است و با تلاش خستگي‏ناپذير همكاران خود، بويژه آقاي روشنايي و آقاي دكتر قاضي‏جهاني، به‏طور واضح، روند سريعِ روبه‏رشد نشان مي‏دهد.

تاليفات دكتر داريوش فرهود

دكتر سيدحسين فخرايي

دكتر سيدحسين فخرايي متولد سال ١٣٢٦ از سال ١٣٥٤ تا ١٣٥٧ دوره تخصصي كودكان و از سال ١٣٥٧ تا ١٣٥٩ دوره فوق‏تخصصي را در آمريكا گذراند و موفق به اخذ بورد تخصصي كودكان و بورد فوق‏تخصصي نوزادان گرديد.

دكتر فخرايي استاد گروه اطفال دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، رئيس بخش نوزادان و بخش مراقبتهاي ويژه نوزادان بيمارستان كودكان مفيد بوده و در حال حاضر عهده‏دار مسؤوليتهاي زير است: دبير هيأت ممتحنه بورد تخصصي كودكان، نايب رئيس انجمن پزشكان نوزادان ايران، عضو هيأت امناي انجمن ترويج تغذيه با شير مادر، عضو كميته كشوري ايمن‏سازي، عضو كميته كشوري كاهش مرگ‏ومير مادران و نوزادان، و كارشناس سازمان پزشكي قانوني و نظام پزشكي قانوني و نظام پزشكي جمهوري اسلامي ايران.

اينجانب با مدير عامل و ساير اعضاي شركت گلبان از سالهاي پيش، آشنايي نزديك داشته‏ام. از نظر بنده اين مؤسسه در جهت چاپ و نشر كتب و مجلات پزشكي خدمات ارزنده‏اي را به جامعه پزشكي ايران ارايه نموده است. آينده گلبان را بسيار درخشان و موفقيت‏آميز ارزيابي مي‏كنم. مؤسسه گلبان در جهت چاپ و نشر كتب پزشكي در سالهاي اخير بسيار فعال بوده است و اعضاي آن با كمال صداقت، جديت و علاقه در اين رابطه فعاليت داشته‏اند. همان‏طور كه در بالا اشاره شد اين مؤسسه در سالهاي اخير خدمات شايان توجهي به جامعه پزشكي ايران ارايه نموده است.

تاليفات دكتر سيد حسين فخرايي

دكتر حجت‏ا... اكبرزاده پاشا

گلبان در مدت كوتاهي كه پا بر عرصه نشر نهاد، خدمات فرهنگي ارزنده‏اي به جامعه پزشكي و پيراپزشكي اين مرزوبوم ارايه كرد. يقينا اين توفيق ناشي از قلمهاي توانا، مديريت صحيح و نوع نگرش دوستان مجموعه گلبان بوده است كه توليد فرهنگي را هم در كيفيت و هم در كميت وجهه خويش قرار داده‏اند. مجموعه كتب متعدد و ارزشمند كه غالبا منابع تحقيقي و آموزشي علوم پزشكي را تشكيل مي‏دهند و نيز منابع و مراجع و فرهنگها و اطلسهاي چاپ شده توسط گلبان، حكايت از عمق بينش و دورانديشي و آينده‏نگري عوامل آن دارد.

من نيز تقريبا از اوان فعاليت گلبان، در كنار اين عزيزان بوده‏ام و بر خود لازم مي‏دانم هم اين پيشرفت را در صحنه فرهنگ كشور تبريك بگويم و هم از دوستان فرهنگ‏دوستم در مجموعه گلبان تشكر نمايم. عزيزاني كه پا در ركاب سمند خدمت كرده‏اند و اين راه را با صداقت آغازيده‏اند. از صاحب قلم، عنايت روزافزون براي نشر گلبان مسئلت دارم كه يك كرشمه او رفع صد بلا كند.

مدير محترم و موفق گلبان، آقاي حسن روشنايي كه سالهاست افتخار آشنايي با ايشان را دارم و از نظرات موثقشان در امور طبع و نشر بهره مي‏گيرم. دوست ارجمند و طبيب دانشمند، آقاي دكتر بهرام قاضي‏جهاني كه تاكنون نزديك به صد اثر ارزشمند از ايشان به زيور طبع آراسته شده است و البته سالهاي متمادي است كه دانش‏پژوهان بهتر از من با قلم تواناي اين نويسنده فرزانه آشنايند. سرور گرامي، آقاي ابوالقاسم حسيني، مدير مهربان و نيكنام چاپ گلبان كه در ميان دوستان و آشنايان به رأفت و كرامت انگشت‏نماست و در طي ٢٠ سال همكاري و افتخار آشنايي، مروت و فتوت را در حق من تمام كرده است. اميداروم كه دولت ايشان از خدنگ نيرنگ و چشمان تنگ، در امان ايمان، ايمن باشد. عزيزان و دوستان ارجمندم در شركت گلبان نشر برگردن من حق اخوت دارند و از حضرت حق جل و علا براي اين قلبهاي عطوف و دستهاي رئوف، خوشوقتي و خوشبختي آرزومندم. و بالاخره به قول لسان الغيب:

مقام امن و مي‏بيغش و رفيق شفيق گرت مدام ميسر شود زهي توفيق

تاليفات دكتر حجت‏ا... اكبرزاده پاشا

ملاحت نيك‏روان مفرد

من كارشناس ارشد پرستاري در رشته داخلي - جراحي هستم. البته تخصص ويژه من در زمينه ICU و فوريت است. حدوداً ١٧ سال است كه عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي هستم. علاوه بر اين، سابقه كار در بخشهاي مجرومين و ICU را به مدت ٩ سال دارم. از سال ١٣٧٠ فعاليتهاي نوشتاري خود را در زمينه پرستاري آغاز كردم و تاكنون موفق به تأليف ٧كتاب و نيز شركت در ترجمه دو كتاب همراه با گروه مترجمين شده‏ام. يكي از بزرگترين آرمانهاي من، اعتلاي حرفه پرستاري و بالا بردن سطح علمي اين رشته و ترغيب پرستاران محترم به مطالعه و آگاهي از علوم جديد دراين زمينه است، و از صميم قلب اميدوارم هر روز شاهد تأليف و ترجمه كتب پرستاري در زمينه‏هاي مختلف توسط پرستاران عزيز باشيم.

هنگام طراحي و مونتاژ طرح جلد چهار كتاب آخر خود به واسطه معرفي انتشارات نور دانش با مسؤولان فعلي انتشارات گلبان آشنا شدم و بعدها بنا بر پيشنهاد آنها، ترجمه كتاب «اصول مراقبت از بيمار - دوگاس» را همراه با گروهي از اعضاي هيأت علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي آغاز نمودم، و به اين ترتيب همكاراي ما با انتشارات گلبان آغاز شد.

يكي از امتيازات اين انتشارات، پيگيري بي‏وقفه براي ارايه طرحها و كارهاي جديد در زمينه رشته‏هاي مختلف، بخصوص پرستاري است كه باعث موفقيت زودهنگام و سريع آنها شده است. همچنين برقراري ارتباط پيگير و مؤثر در زمينه نشر كتب جديد نيز از ديگر عوامل موفقيت آنها محسوب مي‏گردد.

مسلما در صورت تداوم اين روند انتشارات گلبان در زمينه نشر كتب پزشكي و پرستاري بسيار موفق خواهد بود.

تاليفات ملاحت نيك‏روان مفرد

سيما زهري انبوهي

من كارشناس ارشد پرستاري با گرايش آموزش داخلي - جراحي و عضو هيأت علمي دانشكده پرستاري - مامايي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي با 22 سال سابقه كار هستم و در بخشهاي مختلف داخلي - جراحي بويژه CCU و قلب با تأكيد بر همين مباحث، عملكرد باليني و آموزشي دارم. چندين كتاب با تيم مترجمين دانشكده ترجمه نموده‏ام كه سه مورد آن زير چاپ است. همچنين در حيطه‏هاي پژوهش، و دوره‏هاي آموزشهاي كوتاه‏مدت پرستاري نيز فعاليت دارم.

نحوه آشنايي اينجانب با انتشارات گلبان به واسطه معرفي سركار خانم نيك‏روان در طي ترجمه كتاب اصول مراقبت از بيمار (دوگاس) و معرفي كتاب طرح برنامه مراقبتهاي پرستاري (اولريچ) جهت چاپ به اين انتشارات برمي‏گردد.

از خصوصيات مثبت انتشارات گلبان، ارج‏گذاري به نظرات مترجمين و مؤلفين، دارا بودن بينش علمي همگام با مراكز آموزشي دانشگاهي، وجود افراد مسؤوليت‏پذير و آشنا به فن نشر است، كه به ياري خدا، انتظار مي‏رود در طي چند سال آينده كارنامه درخشاني در چاپ متون علمي در تاريخچه خود داشته باشند.

دكتر بهرام قاضي جهاني

وقتي از آدم مي‏خواهند در مورد خودش و سابقه‏اش بنويسد، تازه مي‏فهمد كه چه كارهايي بايد مي‏كرده و كرده است و چه كارهايي نبايد مي‏كرده و انشاءالله نكرده است. به هر حال، بنده در سال ١٣٤٣ در آذرشهر به دنيا آمدم و پس از اخذ ديپلم، در سال 1362 ابتدا در رشته بيولوژي گياهي و همزمان در رشته كارشناسي شيمي دانشگاه آزاد مشغول به تحصيل شدم و سپس در مهر ١٣٦٤ وارد رشته پزشكي دانشگاه تهران شدم. پس از پايان پزشكي عمومي و گذراندن خدمت سربازي، در مدت چهار سال در رشته پاتولوژي تخصص گرفتم و اكنون در انتشارات گلبان در خدمت شما عزيزان هستم. فعلا كار عملي پزشكي نمي‏كنم و صرفا مشغول فعاليت در زمينه‏هاي علمي و فرهنگي هستم. فعاليتهاي فرهنگي من در حال حاضر به شرح زير است: عضو هيأت مديره و مدير واحد اهل قلم انتشارات گلبان؛ ترجمه، ويرايش و نظارت كتب و ژورنالهاي علوم پزشكي (ترجمه و ويرايش حدود ١٥٠ عنوان كتاب)؛ مدير مسؤول انتشارات قاضي‏جهاني؛ عضو شوراي اجرايي مجله پزشكي امروز زنان.

گلبان با ديدي نو و با نگرشي جديد، به عرصه فعاليتهاي فرهنگي مي‏نگرد و با باوري عميق از رسالت خود، همواره رضايت خالق و جلب اعتماد شما بزرگواران را سرلوحه فعاليتهاي خود مي‏داند. ما را از ديدگاهها، پيشنهادها و انتقادهاي خود بهره‏مند سازيد تا به بهره‏گيري از آنها، همواره يك گام جلوتر باشيم.

مدير واحد اهل قلم انتشارات گلبان

تاليفات دكتر بهرام قاضي جهاني

ترجمه‌هاي دكتر بهرام قاضي جهاني

 • نظر شما درباره طراحي سايت چيست؟
 • خوب
 • متوسط
 • ضعيف
 • مشاهده نظرات
 • نظر شما در رابطه با فروش آنلاين كتابهاي گلبان چيست؟
 • نظر شما درباره طراحي سايت چيست؟
 • آيا كتابهاي نشر گلبان در شهرستان‌ها در دسترس مي‌باشد؟
All Right Reserved To Golban Medical Publications Institue.
Provided by IdeGostaran
.براي ورود به سایت می توانید نام کاربری(ایمیل) و کلمه عبور خود را وارد کنید